Haber

AYBİR’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tebrik açıklaması

AYBİR Lideri Prof. Dr. Fatih SAVAŞAN yaptığı yazılı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden seçilmesinden dolayı tebrik eder, yeni 5 yıllık döneminin İslam alemine hayırlı olmasını dileriz. ve tüm insanlık.” ifadeler yer aldı.

AYBİR’den yapılan açıklama şöyle;

28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı 2. tur oylaması sonucunda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, milletimizin teveccühü ile yeniden cumhurbaşkanı seçildi; “Türkiye Yüzyılı” vizyonu çerçevesinde bir kez daha milli irade tarafından yetkilendirilmiştir. Temsil ettiğimiz İslam ülkelerinin akademisyen ve yazarları adına Cumhurbaşkanımızı en kalbi duygularımızla kutluyoruz.

Türkiye son yıllarda İslam alemini ve tüm insanlığı ilgilendiren birçok konuda Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde proaktif bir rol üstlenmiştir. Son dönemde Libya, Ukrayna ve Suriye gibi ülkelerdeki bölgesel çatışmalarda, Balkanlar gibi gerilimli bölgelerde ve İsrail sorunu gibi kronikleşen sıkıntılarda somut ve kesin tavır ve eylemler Türkiye’nin kararlılık iddiasının somut göstergeleri olmuştur. bölgesel bir güç ve küresel bir aktör olmak. Türkiye’nin bölgesel ve küresel kazanımları arasında Karabağ işgalinin sona erdirilmesi ve tahıl koridorunun oluşturulması en dikkat çekenleridir.

“Dünya beşten büyüktür” sloganıyla slogan haline gelen küresel sistemin yeniden inşa edilmesi gerekliliğini güçlü bir şekilde dile getiren Türkiye, “daha adil bir dünya” arayışında başta olmak üzere tüm ezilen coğrafyalara umut olmayı başarmıştır. Müslüman toplumlar, bu sese olumlu yanıt verdi.

İslam Ülkeleri Akademisyenler ve Gazeteciler Birliği (AYBİR) olarak İslam ülkeleri ile Müslüman toplumların ilmî, fikrî ve fikri birikimlerini bir araya getirerek beyanat veriyoruz.
Cumhurbaşkanımızın “daha iyi bir dünya” hedefini iyileştirme çabalarımızı sürdürerek desteklemeye devam edeceğimizi kamuoyu ile paylaşıyoruz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden seçilmesi vesilesiyle tebrik eder; Sonuçların İslam alemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

 

haber-ulas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu