Haber

Ünlü kalp cerrahı Halit Yerebakan kadın seçmenlerle buluştu

Ünlü kalp cerrahı Halit Yerebakan kadın seçmenlerle buluştu

Kadınlar sordu AK Parti Milletvekili Adayı Prof. Dr. Halit Yerebakan yanıtladı

İSTANBUL – Ekranların sevilen hekimi AK Parti İstanbul Milletvekili adayı Prof. Dr. Halit Yerabakan, Zeytinburnu’nda vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşlar, kalp cerrahı vekil adayına sağlıkla ilgili sorular sordu.

Vatandaşlar tarafından televizyon ekranlarından tanınan ve sevilen Prof.Dr. Halit Yerebakan, AK Parti İstanbul’dan milletvekili adayı oldu. Saha çalışmasına başlayan Yerebakan, Zeytinburnu’nda kararsız kadın seçmenlerle sonuca ulaştı. Milletvekili adayı kalp cerrahı olunca sorular daha çok sağlık konusundan geldi.

“Sağlık alanında yapacak çok işimiz var”

Vatandaşlarla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Yerebakan, “Hanımlarla sohbet etme fırsatım oldu. Aslında benim programıma hanımlar daha çok katıldı. Onlarla daha rahat ortak bir dil bulabiliyoruz. Çok şeyimiz var. Sağlık alanında yapılacak işler var. Onları diline getirdik, burada çok ağırlandık. Tekrar ziyaret edeceğiz. Ben bir hekim olarak duvarlar örmeye değil, köprüler kurmaya, işbirliği yapmaya, ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine geleceği bir dönemi hazırlamaya geliyorum. Vatandaşlarımızla ortak paydada buluşmak için evlerine gidiyorum” dedi.

“Çocuklarımıza bir gelecek inşa etmeye çalışıyoruz”

Siyaset ile cerrahi arasında benzerlikler kuran Yerebakan, “Biz cerrahlar aslında büyük olaylarla uğraşır, olayları çözeriz. Ama olayları analiz ederken birbirimizden ayırmayız. Sinerji yaratarak bir grup oluştururuz. Ben bunu siyasete benzetiyorum.” Ben bir köprü kurmayı hedefliyorum. Hanımlar bugün bizi çok güzel karşıladılar. Milletvekili olmak aslında onların sözlerini yerine getirmek demektir. Kazanan herkes olmalı. Unutmayalım ki çocuklarımıza bir gelecek kurmaya çalışıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu