Teknoloji

Samanyolu Galaksisinin En Özel Yıldızlarından Birinin Büyüsü

İçinde bulunduğumuz Samanyolu Galaksisi birçok harika yıldızı bünyesinde barındırmaktadır. onlardan biri ve değişken yıldızlardan biri RS Poppis yıldızı, artık sadece görsel olarak değil, ses olarak da deneyimleyebileceğimiz bir yıldız olacak.

SİSTEM SesleriYıldız’ın bilim-sanat sosyal yardım projesi kapsamında hazırladığı sesli belge Hubble uzay teleskobuElde edilen görüntünün dönüştürülmesiyle oluşturulmuştur.

Sizi farklı bir yolculuğa çıkaracak RS Puppis yıldızının sesi:

Yıldızlara şarkı söylemek, evreni deneyimlemenin etkili bir yoludur.

Mevcut teknolojimizle fiziki varlığımızın imkansız olduğu yerleri teleskoplarla görselleştirmek, insanlığın bugüne kadar yaptığı en büyük atılımların tam ortasındadır. bunlarla birlikte Görsel verileri işitsel bilgilere dönüştürmek,özellikle sınırlı görüşe veya körlüğe sahip kişilerin kozmosu deneyimlemelerini sağlar.

Ayrıca görüntüdeki gürültüde kaybolabilecek zayıf sinyalleri ve bilgileri ses ile ortaya çıkararak. gözden kaçabilecek detaylarda ortaya koyabilir.

RS Puppis sosyal yardım için seslendirildi.

RS Yavruları , Samanyolu Galaksisi’nde bulunan en uygun gözlemlenebilir değişken yıldızların ortasında yer alır. Bu açıdan aslında bu yıldız üzerinde çok fazla çalışma yapılmıştır. Hazırlanan sesli belge, bilimsel açıdan çok yeni bir bakış açısı sunmak için NASA Goddard tarafından yayınlandı.

pursaklar-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu