Teknoloji

First Baldur’s Gate 3 İstatistik Paylaşıldı

Baldur’s Gate 3’ün final periyoduna damgasını vurduğuna şüphe yok. Çok uzun bir süre çeşitli kayıtlarla karşımıza çıkacak gibi görünüyor. eğer bugün ilk Baldur’s Gate 3 istatistikleri paylaştı. Bakalım oyuncular genel olarak neler yapmış?


İlginizi çekebilir:  Baldur’s Gate 3 Twitch Drop Ödüllerini Kaçırmayın


Hem Larian Studios tarafından geliştirilen hem de yayınlanan Baldur’s Gate 3, 3 Ağustos 2023 Perşembe günü piyasaya çıktı. Aslında Erken Erişim aşamasındayken yoğun ilgi gören oyun, çıkışının ardından muazzam bir performans sergiledi. . Öyle ki, 814.666 Hogwarts Legacy’yi tehdit edecek kadar yüksek eşzamanlı oyuncu sayısına ulaştı ve Metacritic’te 97/100 ile yılın en yüksek ortalama oyunu haline getirdi.

The First Baldur’s Gate 3 İstatistikleri Ne Anlatıyor?

Larian Studios, müthiş bir performans sergileyen Baldur’s Gate 3 için ilk istatistikleri de paylaştı. Sekiz günlük süreyi kapsayan bu istatistiklere göre 368 oyuncu maçı bitirmeyi başardı.

Dünya çapındaki oyuncuların %93’ü kendi karakterlerini tercih ederken, %10’u karakter oluşturma ekranında bir saatten fazla zaman harcadı. Tüm oyuncuların günlük harcadığı süre 10 milyon saati aştı. En çok tercih edilen sınıf Paladin, orijini Gale, ırkı ise Half-Elven’dir. Githyanki en az tercih edilen ırk ve sınıftı ve Ruhban sınıfıydı.

Yaklaşık 100.000 oyuncu Astarion tarafından reddedildi. Eşzamanlı oyuncu sayısı 814.666 iken 815 bin yapay zeka karakteri uçurumun dibine ulaştı. Karakter ölümlerinin %12’ye kadarı dost ateşinden kaynaklanıyordu.

Larian Studios tarafından paylaşılan istatistikler değişkenlik göstermeye devam ediyor. Öyle ki oyuncuların %65.1’i Groove’u kurtarırken, kalan %34.9’u öldürmeyi tercih etti. Ayrıca geniş bir kesim pürüzsüz tarafı seçmeye karar verdi. Scratch 750.000 kez sevildi. Cesetlerle görüşme sayısı 1 milyon 400 bin, hayvanlar açısından ise bu sayı 2 milyon 400 bin oldu.

Gördüğünüz gibi oyuncular artık Faerun diyarında yaşıyor. The Game Awards 2023’te Yılın Oyunu ödülüne güçlü bir aday olan Baldur’s Gate 3, Türkçe dil takviyesi ile ülkemizde de oldukça ilgi gördü. Peki oyunu deneme şansınız oldu mu? Eğer bulduysanız, oyunu beğendiniz mi? Yorum kısmında buluşalım.

habersarikaya.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu