Haber

Pentagon kritik olmayan askeri helikopter uçuşlarını durdurdu

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), son dönemde meydana gelen kazaların ardından “kritik görevler” dışındaki askeri helikopter uçuşlarının geçici olarak durdurulduğunu duyurdu.

Alaska ve Kentucky’deki askeri helikopter kazalarında 12 askerin hayatını kaybetmesinin ardından Pentagon, kritik görevler dışında askeri helikopter uçuşlarını durdurdu. ABD Ordusu, “Kaybettiklerimiz için derinden üzüldük. Güvenlik prosedürlerimizi, eğitim protokollerimizi gözden geçirmemizi ve en yüksek güvenlik ve yeterlilik seviyelerinde faaliyet gösterdiğimizden emin olmamızı bizim için çok daha önemli kılan onların kaybıdır.” Komutan James McConville bir açıklamada. Ordu pilot ve mürettebatının kendilerine verilen görevi sadakatle tamamlamak için güvenlik ve eğitim protokollerine odaklanacaklarını vurgulayan McConville, “Karar, gerekli eğitimi tamamlayana kadar kritik görevlere katılanlar hariç tüm ordu havacılarını kapsıyor.”

Yarbay Terence Kelley, hava operasyonlarını durdurma emrinin yürürlüğe girdiğini bildirdi. Buna göre, aktif görevdeki pilotlar için ek eğitim 1-5 Mayıs tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek.

Öte yandan dün ABD’nin Alaska eyaletinde 2 Apache helikopterinin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 3 asker hayatını kaybetti. 20 Mart’ta Kentucky’de 2 Black Hawk helikopterinin karıştığı kazada 9 asker öldü. – WASHINGTON

ermenekhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu